sobota, 20 sierpnia 2011

Samomotywacja?

 

Skąd brać motywację do działania?
Jak samemu się motywować?

Na te i inne pytania odpowiadają Roshi Reiko Maria Moneta-Malewska, Tomasz Kosiorek oraz słuchacze. Audycja programu radia BIS "Z wtorku na środę - czyli Tu i Teraz" - odcinek poświęcony samomotywacji, czyli umiejętności pokonywania przeszkód w dążeniu do celu:


http://wmbcomm.eu/radio/Samomotywacja_2008061604325493.mp3

więcej audycji: http://doksanproject.net/radio-00.html




Roshi Reiko Maria Moneta-Malewska jest osiemdziesiątą czwartą spadkobierczynią Dharmy Buddy Siakjamuniego. W swym nauczaniu podkreśla konieczność przenoszenia stanu umysłu z formalnej praktyki zazen do codziennych aktywności - "zen dnia codziennego" oraz odpowiedzialność i determinację adeptów buddyzmu zen.

Praktykuje zen od 1978 roku, początkowo w Polsce z Roshim Philipem Kapleau, następnie w tradycji Soto u Roshiego Gempo. W 1994 roku wyjechała do Japonii, gdzie rozpoczęła praktykę pod kierunkiem Roshiego Oi Saidana, w klasztorze Hokko-ji w południowej części Honsiu. Otrzymała od Roshiego Oi Saidana przekaz Dharmy w linii japońskiego Rinzai Zen.

Roshi jest wyświęconą mniszką z tradycji Rinzai Zen, jednocześnie jest w pełni aktywna zawodowo. Prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną, jest cenionym konsultantem biznesowym w dziedzinie HR (human resources), jest także aktywnym i znanym ekspertem w dziedzinie profilaktyki uzależnień. Jest autorką książek i publikacji o tematyce psychologicznej: Narkotyki w szkole i w domu, Być tutaj, Dla siebie i dla innych, Nie które buduje. Obecnie pracuje nad książką poświęconą jej doświadczeniom z praktyki zen w Japonii. Książka ta ukaże się w tym roku (2010) nakładem wydawnictwa TRIO.

Od 2005 roku Roshi Maria Reiko Malewska jest gościem audycji radiowej "Z wtorku na środę - czyli Tu i Teraz", nadawanej przez radio Euro, dawne radio Bis.

2 komentarze:

  1. Witam

    Możesz mi wytłumaczyć kto to jest "trener rozwoju osobistego", podać jakąś definicje. Bo mi się kojarzy ze sportem, gdzie trener wykorzystuje swoją praktykę w danej dziedzinie plus wiedzy książkowa oraz z konsultacji z innymi trenerami i zawodnikami.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Witaj,
    Trener rozwoju osobistego jest osobą pobudzającą do rozwoju poprzez dostarczanie wiedzy ale przede wszystkim poprzez wydobywanie indywidualnego potencjału osoby, która poddaje się takiemu treningowi. Co do wiedzy książkowej, chociaż jest ona ważna stanowi jedynie wierzchołek góry lodowej, która musi być zbudowana na doświadczeniu trenera i otwartości "ucznia".

    W razie dalszych pytań, zapraszam do dyskusji.

    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń